Dzielnicowi z Łańcuta wzięli udział w Krajowym Treningu Pierwszej Pomocy

W ramach działań Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OliOC) odbyły się darmowe szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W Łańcucie, pod okiem strażaków, swoje umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia doskonalili funkcjonariusze rewiru dzielnicowych.

W sobotę, w całym kraju odbywały się przedsięwzięcia związane z Krajowym Treningiem Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Podczas działań realizowanych pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji każdy mógł zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną w podstawowych działaniach ratujących życie i zdrowie. Darmowe szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzili instruktorzy i przedstawiciele służb ratowniczych.

Szkolenia w ramach Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy odbyły się także podczas rodzinnego pikniku w Łańcucie. W wydarzeniu wzięli udział także funkcjonariusze rewiru dzielnicowych, którzy pod okiem strażaków doskonali swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednocześnie policjanci zachęcali uczestników pikniku do wzięcia udziału w szkoleniu, w którym każdy, bez względu na wiek i doświadczenie może w praktyce przećwiczyć działania ratujące życie: prawidłowe wezwanie pomocy, prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) czy bezpiecznie użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).

Info i foto: KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz