“Dialog straconych sensów” – wystawa prac Kirilla Datsouka w Maneżu

Jeszcze tylko przez niespełna dwa tygodnie, do 30 sierpnia br.,w Maneżu – Podkarpackim Centrum Dziedzictwa przy ul. 3 Maja, można obejrzeć wystawę malarstwa Kirilla Datsouka zatytułowaną „Dialog straconych sensów”. Jej autor – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych na całym świecie. Jego praca dyplomowa „Nieszczęśliwy”, poświęcona problemowi ubóstwa i ludzkiej rozpaczy, reprezentowała St. Petersburg w 2003 r. w Moskwie, na ogólnorosyjskiej wystawie wyróżnionych prac dyplomowych wyższych uczelni plastycznych. W ostatnich latach prace artysty prezentowane były w albumach o Akademii Sztuk Pięknych im. Repina w Sankt-Petersburgu jako najwyższe osiągnięcia w technice malarstwa i rysunku. Jest członkiem Związku Artystów Rosji.

Reklama

Począwszy od roku 1993 zorganizował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, brał udział w wielu wystawach zbiorowych od Pekinu po Los Angeles. Prace K. Datsouka znajdują się w zbiorach wielu renomowanych muzeów na całym świecie. Na wystawie w łańcuckim Maneżu prezentowane są prace z cyklów – „Zagubieni” i „Degradacja”. Autor stara się w swoich obrazach pokazać jak trudnym był okres przejścia z totalitarnego socjalizmu do epoki kapitalizmu.

W Maneżu można także obejrzeć wystawę prac laureatów i wyróżnionych w XVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Elżbieta Królowa z Łańcuta”, którego organizatorem jest Muzeum-Zamek w Łańcucie.

(a.k.)

Fot. A.Kunysz

[Not a valid template]

Post Author: Adam Kunysz