Miejski Dom Kultury będzie jak nowy

  Kilka miesięcy temu rozpoczął się długo oczekiwany remont Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Na początku maja br. w trzecim przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta dokonano wyboru firmy, która podjęła się realizacji inwestycji. „Instalbud“ Rzeszów Sp. z o.o. już na początku czerwca rozpoczęła prace remontowe i modernizacyjne. Cały teren wokół obiektu został ogrodzony metalowym parkanem, pojawił się także duży, przemysłowy dźwig.

Reklama

   – Roboty idą pełną parą – mówi Joanna Rupar, zastępca burmistrza. – To będzie największa tegoroczna inwestycja w naszym mieście. Cieszymy się, że w końcu udało się nam ją sfinalizować, bo stan tego obiektu i jego zaplecza z roku na rok coraz bardziej się pogarszał. Zakres robót obejmuje m. in.: termomodernizację budynku, wymianę instalacji, zamontowanie klimatyzacji. Sala widowiskowa powiększy się o część holu, nadbudowany będzie sześciometrowy komin sceniczny, w którym zamontowana zostanie automatyczna mechanika sceny, powstanie nowa, przeszklona galeria wystawowa z windą dla osób niepełnosprawnych. Cały budynek otrzyma nowe wyposażenie. Zmieni się także jego otoczenie. Tam gdzie kiedyś był tzw. park angielski, powstaną nowe ścieżki spacerowe, ławeczki, tereny zielone, a także miejsce na posadowienie sceny na której odbywać się będą imprezy plenerowe. Wybudowany zostanie duży parking dla samochodów – dodaje wiceburmistrz.
    Koszt tej inwestycji oszacowano na ok.17 mln zł, z czego wkład własny miasta to 4 mln zł. Pozostała kwota pochodzić będzie z różnych źródeł dofinansowania, głównie ze środków unijnych o pozyskanie których miasto usilnie zabiegało i w dalszym ciągu zabiega.
Jeżeli prace będą postępowały zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycja ma być przekazana do użytku w kwietniu przyszłego roku.
Na czas remontu działalność MDK prowadzona jest w budynku podominikańskiego klasztoru, którego zarządcą jest Oddział PTTK.

A.K

Fot. A.Kunysz

[Not a valid template]

 

 

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz