Malarstwo Barbary Skałbanii w galerii MDK

    W galerii Miejskiego Domu Kultury czynna jest wystawa prac Barbary Marii Skałbanii. Wczoraj odbył się jej wernisaż, w którym uczestniczyli m m. in. przyjaciele i znajomi artystki z Klubu Seniora Świetlicy Przedmieście i Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Reklama

Barbara Maria Skałbania jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, który ukończyła w roku 1992. Studiowała rzeźbę w pracowni profesora Sławomira Mieleszki. Uprawia zarówno malarstwo jak i rzeźbę. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą. W roku 1995 otrzymała I nagrodę na XI Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Pedagogów Plastyki Rzeszów 95. Uczestniczy w licznych plenerach i akcjach plastycznych. Przez kilka lat była instruktorem sekcji plastycznej Łańcuckiego UTW. Obecnie pracuje w Klubie Seniora w Świetlicy Przedmieście działającej przy MDK w Łańcucie.
Na wystawie, która czynna będzie do końca września br., znajduje się 14 obrazów. Są wśród nich głównie pejzaże i martwa natura malowane techniką olejną. Wernisaż uprzyjemniła swoją grą i śpiewem córka artystki.

(a.k.)
Fot. A.Kunysz

Post Author: Adam Kunysz