Czesław Noga i jego malarstwo

     Swoją pasję do malowania tak na dobre mógł zacząć realizować dopiero po przejściu na emeryturę, w grupie takich jak on pasjonatów, skupionych w sekcji malarskiej Łańcuckiego Uniwersytetu III Wieku. Tu pod okiem doświadczonych instruktorów mógł doskonalić swój warsztat twórczy i przygotowywać swoje prace na wystawy.

Reklama

     Czesław Noga – bo o nim mowaz wykształcenia jest inżynierem górnikiem, z zamiłowania – malarzem, który ma już na swoim koncie udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Swoje prace prezentował m. in. w Łańcucie i Rzeszowie. W 2012 roku jego obraz „Biała Dama w Łańcucie” otrzymał III nagrodę podczas wernisażu „Salon Obraz Roku 2012” w Łańcucie.

     Aktualnie prace malarskie Czesława Nogi prezentowane są w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Ponad 40 obrazów to głównie pejzaże z elementami architektury, kompozycje kwiatowe, martwa natura, konie.

     Na wernisaż do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przybyli przyjaciele i znajomi Czesława Nogi, a także kilkunastoosobowa grupa członków sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Łańcuta.

     Wystawa malarstwa w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej czynna będzie do 4 listopada br.

(a.k.)

Fot. Czesław Koszałka

[Not a valid template]

Post Author: Adam Kunysz