Wernisaż wystawy “W Kręgu Pogranicza 2017”

     Już po raz trzynasty 23. artystów-malarzy uczestniczyło w Międzynarodowych Warsztatach Malarskich „W Kręgu Pogranicza 2017”. Na miejsce twórczego spotkania wybrano tym razem Dylągówkę, malowniczo położoną miejscowość u stóp Pogórza Dynowskiego, a w niej pensjonat „Boska Dolina” ze stadniną koni.

Reklama

     Podczas dwutygodniowego pobytu w tej miejscowości powstało wiele pięknych prac, które wczoraj zaprezentowano na poplenerowej wystawie w łańcuckim Maneżu – Podkarpackim Centrum Dziedzictwa. Na wernisaż wystawy przybyli jego uczestnicy, a także wielu gości i sympatyków sztuki. Powitała ich właścicielka Galerii „Marzenie” – Marzena Kowalska, która od wielu lat jest organizatorem i komisarzem wakacyjnych plenerowych warsztatów malarskich, na które przyjeżdżają artyści z Polski i z zagranicy.

     Organizatorami tegorocznego pleneru, który wsparli liczni sponsorzy byli: Galeria „Marzenie” i Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Kultury i Sztuki „W Kręgu Pogranicza”, a honorowy patronat sprawował Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak. Reprodukcje prac artystów oraz fotografie z ich pobytu w Dylągówce znalazły się w starannie wydanym przez Zakład Poligraficzny „Techgraf” z Łańcuta, katalogu wystawy.

(A.K.)

Fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz