Kolędowali dla Seniorów

     Już od blisko dziesięciu lat przy Łańcuckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku działa chór mieszany „Cantabile”. Założycielką chóru była kanclerz UTW, muzykolog z wykształcenia, Otylia Piechowska. Ona też organizuje próby i dyryguje chórem podczas licznych występów.

Reklama

     Uniwersytecki chór uświetnia swym śpiewem niemal wszystkie ważniejsze uroczystości organizowane przez UTW, tworzy także oprawę mszy świętych podczas świąt narodowych, rocznic, jubileuszy, okolicznościowych spotkań itp. Repertuar chóru jest niezwykle bogaty. Składają się na niego pieśni okolicznościowe, religijne, patriotyczne, ludowe oraz kolędy i pastorałki.

     Co roku w okresie świąteczno-noworocznym chór odwiedza pensjonariuszy domów pomocy społecznej, m. in. w Żołyni i Łańcucie. Ostatnio chórzyści gościli w łańcuckim DPS-ie, w którym na co dzień przebywa 87 pensjonariuszy. Z zadowoleniem przyjęli oni blisko godzinny koncert, podczas którego zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Chórem dyrygowała Otylia Piechowska, a akompaniował na akordeonie Jacek Babiarz.

(a.k.)

Fot. A.Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz