… a w Storczykarni tropikalne lato

     Chociaż za oknem zima, a drzewa i krzewy pokryły się białym puchem, tu w łańcuckiej Storczykarni zamkowej przez cały rok panuje tropikalne lato. Wczoraj odwiedziliśmy to urocze miejsce położone na skraju parku, nieopodal Zameczku Romantycznego, by zobaczyć jakie kwiaty kwitną właśnie w środku zimy.

Reklama

    – Powoli przekwitają nasze najpiękniejsze storczyki „Cattleye” – informuje Danuta Pelc – opiekująca się w tym dniu ekspozycją w Storczykarni.  – Jeszcze można zobaczyć nieliczne, te z kolekcji Potockich i ich krzyżówki. Warto jednak zwrócić uwagę na inne oryginalne kwiaty, które właśnie teraz rozkwitają. Jest wśród nich ciekawy storczyk coryanthes  macrantha, który kwitnie tylko przez cztery dni raz do roku. Do naszej Storczykarni zapraszamy przez cały rok, od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 16.00, przy czym ostatnie wejście jest o godz. 15.30. W godzinach otwarcia ekspozycji można u nas nabyć ciekawe gatunki storczyków doniczkowych oraz materiały do ich uprawy. W ofercie znajdują się także wybrane wydawnictwa oraz muzealne gadżety – dodaje.

     Korzystając z pobytu w Storczykarni sfotografowaliśmy kilka okazów pięknych storczyków, które właśnie zakwitły w środku zimy.

(a.k.)

Fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz