W łańcuckim Zamku upamiętnią 220. rocznicę urodzin Mickiewicza

     Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na kolejne „Spotkanie ze sztuką słowa”. Spotkania są okazją do przywołania twórczości autorów, których wyobraźnia literacka została w sposób szczególny ukształtowana przez miejsce ich pochodzenia – Kresy.

Reklama

     W 2018 roku przypada 220. rocznica urodzin Adama Mickiewicza – wybitnego polskiego poety. Z tej okazji na scenie w Sali Balowej zaprezentowana zostanie sztuka „Renegat”, w tradycyjnej tureckiej technice cieni (Karagöz). Balladę turecką A Mickiewicza, opowiadającą historię miłości tureckiego paszy i polskiej branki przygotowała polsko-turecka grupa teatralna Teatr KA, działająca w Polsce od 2013 roku. Ballada „Renegat” w formie filmu jest częścią stałej wystawy w Muzeum Mickiewicza w Stambule.

     Bilety na przedstawienie będą dostępne w Kasach Głównych Muzeum. Liczba miejsc ograniczona.

     Łańcuckie „Spotkania ze sztuką słowa” są wynikiem realizacji projektu „Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II)”. W ramach różnorodnych działań przenikają się aspekty kulturalne, edukacyjne i artystyczne. Spotkania będące próbą odnalezienia wartości uniwersalnych w prezentowanej twórczości, są adresowane do różnych grup społeczności lokalnej. 

Info. Muzeum-Zamek w Łańcucie

Post Author: Adam Kunysz