W październiku Miejski Dom Kultury otworzy na nowo swe podwoje

     Nie w połowie lipca, jak wcześniej zakładano, a 12 października  zostanie przekazany do użytku zmodernizowany i wyremontowany Miejski Dom Kultury w Łańcucie.

Reklama

     Rozpoczęte w maju minionego roku prace w budynku  już się zakończyły. Teraz porządkowane jest otoczenie całego obiektu. Powstały tam nowe miejsca parkingowe, są ławeczki, kosze na śmieci, a cały rozległy teren  dawnego parku angielskiego otrzymał  nowoczesne oświetlenie.

     – To, że termin oddania obiektu do użytku nieco się przedłużył, spowodowane było ogromnym zakresem robót jakie wykonawca i podwykonawcy mieli do zrealizowania w stosunkowo krótkim czasie – wyjaśnia dyrektor MDK Andrzej Piechowski.

     I rzeczywiście, nowy MDK tylko z zewnątrz przypomina stary obiekt wybudowany w latach 70-tych minionego stulecia.  Wewnątrz wszystko jest nowe. Przede wszystkim przebudowana została sala widowiskowa, dobudowany został tzw. komin sceniczny. Powstała nowoczesna galeria. Pomieszczenia wyposażono w klimatyzację, wentylację i nowe energooszczędne oświetlenie.

      – Powoli rozpoczynamy przeprowadzkę z tymczasowych pomieszczeń w budynku dawnego klasztoru podominikańskiego,  które na czas remontu udostępnił nam miejscowy Oddział PTTK. Chcemy w miarę szybko zagospodarować nowy obiekt, by nasze zespoły  mogły przygotować program na jubileuszowy koncert z okazji przypadającego w tym roku  45-lecia istnienia MDK – dodaje dyrektor Piechowski.

     Przechodząc obok nowego budynku MDK od razu rzuca się w oczy pusta przestrzeń, która powstała po wycięciu  starych drzew. Pod topór poszły więc wszystkie te, które ze względu na ich zły stan mogły w każdej chwili zagrażać przechodzącym obok nich mieszkańcom. Pojawiła się za to duża fontanna, a na wiosnę zostaną posadzone  nowe drzewka i ozdobne krzewy. Wszystko to – jak zapewnia dyrektor – odbywa się za zgodą Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

  

 

 

Post Author: Adam Kunysz