Fotografowali zabytki Podkarpacia

   Lato, któremu towarzyszy piękne słoneczna pogoda, to najlepszy czas na organizowanie fotograficznych plenerów. Wiedzą o tym członkowie Grupy Fotograficznej Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy mimo wakacyjnej przerwy w zajęciach, zorganizowali trzydniowy wyjazd do Jarosławia – miasta pełnego wspaniałych zabytków, które stanowią zawsze wdzięczny temat dla fotoamatorów.

Reklama

   – Fotografowaliśmy przede wszystkim architekturę – mówi TADEUSZ KLUZ – jeden z uczestników pleneru. W drodze do Jarosławia zatrzymaliśmy się w Nowosielcach, gdzie utrwaliliśmy piękny, zabytkowy, drewniany kościół św. Marii Magdaleny  – zbudowany w II połowie XIV wieku, znajdujący się na szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego. Następnie odwiedziliśmy Klasztor Ojców Bernardynów w Przeworsku. Zrobiliśmy kilka zdjęć wnętrza tego kościoła i jego otoczenia.

   W Jarosławiu łańcuccy fotoamatorzy fotografowali m.in.: Ratusz, kamienicę Orsettich, cerkiew, stary cmentarz i Opactwo Benedyktynek, które po trudach poszukiwania najbardziej atrakcyjnych  obiektów udzieliło im gościnnego noclegu.

   Kolejne dni fotograficznej wędrówki upłynęły pod znakiem zwiedzania i fotografowania malowniczych okolic Jarosławia. Na  koniec fotoamatorzy odwiedzili jeszcze Przemyśl, Krasiczyn i Arłamów. Bogaty plon tego pleneru zaprezentowany zostanie na wystawie jesienią tego roku.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz