“Bardziej świadomi, bardziej eko”

   Warsztaty ekologiczne zorganizowane 28 listopada br. w Storczykarni Café Jazz Bar to pierwsze z pięciu spotkań, zaplanowanych w ramach projektu “Bardziej świadomi, bardziej eko” na realizację którego Stowarzyszenie Form Różnych otrzymało grant z Fundacji Orlen.

Reklama

   Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest idea Zero Waste, jak w prosty sposób wyeliminować z naszego życia i otoczenia toksyczną chemię i zastąpić ją tanimi, naturalnymi i zdrowymi środkami, jak zamienić to co jednorazowe, na to co wielokrotnego użytku. Zrobili też wspólnie woskowijkę, czyli naturalną alternatywę folii spożywczej. Warsztaty poprowadziła Dagmara Kittler – trenerka szkoły Meritum, od lat żyjąca w zgodzie z naturą i promująca taki styl życia, na co dzień prowadząca szkołę demokratyczną na Śląsku. Udział w warsztatach był bezpłatny. Kolejne spotkanie w ramach projektu zaplanowane jest na 30 stycznia 2020 r.

  – Stowarzyszenie Form Różnych to młoda organizacja, powstała na początku 2019 roku w Łańcucie. Tworzą ją ludzie od lat działający dla lokalnej społeczności, autorzy i organizatorzy wielu ciekawych inicjatyw, którzy skutecznie pozyskujący granty na realizację swoich pomysłów.
Aktualnie realizujemy trzy projekty. Warsztaty ekologiczne, to nasza pierwsza tego typu inicjatywa. Jeśli spotka się z dużym zainteresowaniem, będziemy chcieli ją kontynuować w bardziej rozbudowanej formie – podkreśla Agnieszka Cieślicka, prezes stowarzyszenia i koordynatorka projektu.

Zdjęcia: Kacy Tu

Post Author: Adam Kunysz