Gra The Crown – Korona Rzeczpospolitej

   W związku z zaistniałą sytuacją, aby choć trochę umilić Państwu czas ograniczonej mobilności i spotkań towarzyskich, Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich Jan Lubomirski – Lanckoroński podjął decyzję o przedpremierowym udostępnieniem graczom gry The Crown – Korona Rzeczpospolitej, w którą można zagrać za darmo. Jest to pierwsza gra przeglądarkowa typu MMO – RPG która została w pełni osadzona w realiach nowożytnej Rzeczpospolitej. Pomysłodawca – Jan Lubomirski – Lanckoroński, od dwóch lat osobiście nadzoruje postępy i prace nad grą.

Reklama

   Na czym właściwie polega The Crown – Korona Rzeczpospolitej? Każdy, kto założy sobie konto w the Crown – Korona Rzeczpospolitej ma do wyboru kilka narodowości postaci, między innymi: Koroniarza, Litwina, Kozaka. Gracze będą mieli wiele zadań i możliwości takich jak: stawianie budynków, realizowanie questów, pojedynki, czy obrona Ojczyzny podczas cotygodniowych wyzwań. Na bieżąco będą prowadzone rankingi graczy, co pozwoli by jeden z nich – najsilniejszy – zasiadł na tronie Rzeczpospolitej.  Gra jest skonstruowana tak, by każda decyzja podejmowana przez gracza miała znaczenie strategiczne i wpływała na jego dalsze losy.

    Nasza gra ma liczne walory edukacyjne. Każdy gracz będzie otrzymywał powiadomienia o aktualnych wydarzeniach historycznych z Rzeczpospolitej i ze świata. Znaczna część ciekawostek jest opatrzona grafikami nawiązującymi do danego wydarzenia, co ma na celu zwrócenie uwagi gracza, jak i też zapewnia mu obcowanie ze sztuką. Poza tym poznaje realia dawnej Rzeczpospolitej, mapę kraju z najważniejszymi miastami jak też język, zawierający wiele staropolskich archaizmów. Czas gry dodatkowo będzie umilała muzyka przypominająca dworską, barokową melodię. Ogromnym walorem oraz jedną z największych atrakcji gry jest możliwość (a nawet konieczność) spotkania z bohaterami Trylogii Henryka Sienkiewicza. W wykonaniu wielu zadań nieoceniona może okazać się  pomoc Pana Zagłoby. Gracz będzie mógł poznać także Andrzeja Kmicica, Longinusa Podbipiętę czy walecznego rycerza Michała Wołodyjowskiego. Stanie także przed zadaniem uwolnienia porwanej przez Kozaków szlachcianki. Spotka wówczas na swej drodze samego Bohuna i Chmielnickiego. Niektórzy bohaterowie Trylogii w dialogu z graczem wypowiedzą swoje najbardziej znane kwestie i każdy będzie mógł nieco się o nich dowiedzieć.

  Mamy nadzieję, że The Crown – Korona Rzeczpospolitej zainspiruje wielu, szczególnie młodych odbiorców, do pogłębienia wiedzy historycznej, zapoznania się z wielkimi bitwami XVII wieku, sylwetkami królów, dowódców, a może nawet do przeczytania Trylogii sienkiewiczowskiej! Czas domowej kwarantanny niewątpliwie sprzyja nadrobieniu literackich i filmowych zaległości. Mamy zatem nadzieję, że The Crown – Korona Rzeczpospolitej stanie się kolejną ciekawą alternatywą na owocne spędzenie czasu w domu. Gracze będą mieli wiele możliwość komunikowania się miedzy sobą, ogólne forum, czat główny dla wszystkich graczy i czaty indywidualne dla 2 użytkowników. Liczymy że możliwość nawiązywania kontaktów i zawierania znajomości dzięki grze okaże się jej dodatkowym atutem.

  Obecna przedpremiera jest skierowana wyłącznie do osób posługujących się językiem polskim, w którym powstała pierwsza wersja gry. Docelowo przetłumaczymy ją na język angielski, ukraiński i turecki. Celem jest, aby dotarła do narodów dawnej Rzeczpospolitej, a więc do Litwinów, Białorusinów, Ukraińców, Łotyszy. Pojawiło się tez niemałe zainteresowanie ze strony tureckich internautów. Jest to dla nas bardzo pozytywny sygnał i motywacja ku przygotowaniu wersji tureckiej. Tym samym uda nam się wyjść z misją popularyzacji historii i dziedzictwa Rzeczpospolitej daleko poza jej historyczne granice.

Gra jest  w pełni osadzona w realiach dawnej Rzeczpospolitej. Na mapie gry znalazło się wiele miejscowości podkarpackich, m.in. Łańcut, Rzeszów i Jarosław. Zachęcamy do zapoznania się z grą na naszych mediach społecznościowych. https://www.facebook.com/The-Crown-Korona-Rzeczpospolitej-114278746611086/?modal=admin_todo_tour

Fundacja Książąt Lubomirskich

 

 

Post Author: Adam Kunysz