Park zamkowy otwarty, ale obowiązują ograniczenia

   Dzięki zniesieniu  niektórych dotychczas obowiązujących  restrykcji, od poniedziałku, 20. kwietnia br. można już wejść do  łańcuckiego parku zamkowego w celach rekreacyjnych.

Reklama

    O nowych zasadach przebywania w parku zamkowym informuje na swojej stronie internetowej dyrekcja Muzeum-Zamku. W komunikacie czytamy, że: park na zewnątrz fosy otwarty jest dla publiczności w godzinach 5.00 – 23.00. W czasie przebywania na terenie parku należy obowiązkowo zasłaniać nos i usta,  zachować 2-metrowy dystans od innych osób, nie należy korzystać z ogólnodostępnych ławek, a także dotykać znajdujących się na terenie parku urządzeń i rzeczy. Należy zachować dyscyplinę społeczną i przestrzegać zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

   W dalszej części komunikatu dyrekcja informuje, że do odwołania pozostają zamknięte: park wewnętrzny (w obrębie fosy), park przystajenny (obok wozowni) oraz park leśny w Julinie. Komunikaty tej treści umieszczone są także na wszystkich bramach wejściowych do parku.

   Wczoraj w godzinach południowych odwiedziliśmy park i okazało się, że mieszkańcy naszego miasta wolą w dalszym ciągu przebywać w swoich domach i  mieszkaniach z uwagi na panującą epidemię koronawirusa. Tylko nieliczni zdecydowali się na spacer po parkowych alejkach. Ci, których spotkaliśmy stosowali się bezwzględnie do obowiązujących przepisów.

(A.K.)

Fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz