Powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2020” rozstrzygnięty

   Powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2020” został już rozstrzygnięty. W tym roku do łańcuckiej komendy napłynęło ponad 150 prac, wykonanych przez uczniów z naszego powiatu. Przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją wybrali najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięskie prace wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu.

  „Bezpieczne wakacje” to coroczny konkurs prac plastycznych organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Jego głównym celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

Reklama

   W tym roku do łańcuckiej komendy napłynęło ponad 150 prac, wykonanych przez uczniów z naszego powiatu. Za pomocą różnych technik adresaci konkursu pokazali, jak widzą bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku oraz czyhające na młodzież i dzieci zagrożenia.

   W wyborze najlepszych prac brali udział przedstawiciele łańcuckich instytucji: Elżbieta Dolata – dyrektor Poradni Psychologicznej – Pedagogicznej w Łańcucie, Sylwia Markowicz – Hołub  – przedstawiciel Urzędu Miasta Łańcuta, Kinga Kania – pracownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie, insp. Marek Mendoń – Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie oraz nadkom. Dariusz Lech naczelnik Wydziału Prewencji łańcuckiej komendy.

   Po długich obradach wyłoniono 9 najlepszych prac, w trzech kategoriach wiekowych. Wśród zwycięzców są uczniowie szkół podstawowych z Woli Dalszej, Krzemienicy, Albigowej, Białobrzeg i Łańcuta. Ich prace zostaną przesłane do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tam odbędzie się finał konkursu. Jury konkursu wybierze najlepsze prace z całego województwa podkarpackiego. Zwycięzcom etapu powiatowego serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczniom i szkołom, które wzięły udział w konkursie dziękujemy.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz