W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

 

   Już niedługo dla dzieci i młodzieży rozpoczną się upragnione wakacje. Aby były one bezpieczne już teraz łańcuccy policjanci podejmują działania profilaktyczno-edukacyjne na wielu płaszczyznach.

   Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolonego zacznie się oczekiwany przez uczniów okres wakacyjnego wypoczynku. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci odwiedzają szkoły na terenie powiatu łańcuckiego, by rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat zbliżającego się odpoczynku. Funkcjonariusze przypominają zasady bezpieczeństwa oraz wskazują zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać podczas wolnego czasu.

Reklama

   W miniony piątek łańcuccy policjanci odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Kosinie. Podczas III Szkolnego Pikniku Naukowego funkcjonariusze prowadzili pogadanki dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, kontakcie z obcymi osobami czy też o zasadach zachowania się nad wodą. Funkcjonariusze omówili również sposób postępowania oraz postawy obronne przed agresywnym psem.

   Koniec roku szkolnego jest również okresem wycieczek szkolonych. Niemal codziennie policjanci wydziału ruchu drogowego kontrolują autokary, którymi dzieci mają jechać w dalszą podróż. Funkcjonariusze sprawdzają między innymi stan techniczny pojazdów, właściwy załadunek bagażu oraz trzeźwość kierowców. Wszystko po to, aby dzieci bezpiecznie mogły cieszyć się z niezapomnianego wyjazdu.

   Przypominamy, że organizatorzy wyjazdów lub rodzice mogą zwrócić się o sprawdzenie autokarów w miejscowych jednostkach Policji. Pamiętajmy również, że ze względu na dużą ilość takich zgłoszeń, najlepiej odpowiednio wcześniej uzgodnić miejsce i godzinę przeprowadzenia takiej kontroli.

Foto. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz