Bażantarnia miejscem gry terenowej – trwają zapisy

   Już początkiem lipca śmiałkowie spragnieni przygód i leśnej wędrówki staną przed wyjątkowym wyzwaniem. Oto ogłoszone zostało polowanie na bażanta! I to nie byle jakiego, bo takiego, który pamięta i czasy ostatnich Lubomirskich i wszystkich Potockich. I czasy wojenne i te nam najbliższe. Szukając jego tropów, drużyny zawitają do łańcuckiej Bażantarni – miejsca, które w XIX wieku były przeznaczone właśnie do hodowli i polowań na bażanty. My naszego nie chcemy ustrzelić – chcemy go zobaczyć, poznać i ochronić. Czy komuś się uda? – podkreślają organizatorzy.

Reklama

   Stowarzyszenie Form Różnych z Łańcuta przygotowało drużynową grę terenową, która jest częścią programu tegorocznych Dni Miasta Łańcuta. Gra rozegra się 3 lipca w zrewitalizowanej Bażantarni. Tam na uczestników będzie czekał szereg ruchowych zadań, kreatywnych wyzwań, historycznych łamigłówek i przyrodniczych ciekawostek.  Świetna zabawa dla wszystkich pokoleń – od rodzin z dziećmi, przez młodzież, po seniorów. A przy tym zdrowa rywalizacja, tym bardziej że na świeżym powietrzu, bez „opcji online”. Zachęcamy i zapraszamy!  – dodają koordynatorki projektu.

   Zapisy drużyn 2-4 osobowych odbywają się drogą mailową. Zgłoszenia wysłać można pod adresem: info@stofo.info. Liczba miejsc jest ograniczona a dla najlepszych drużyn przewidziane są nagrody.

   Gra współfinansowana jest ze środków Urzędu Miasta w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 rok. Oprócz organizacji jednodniowego eventu  powstaje również autorska mapa Bażantarni, przygotowywana przez lokalną artystkę.

   Szczegóły oraz regulamin gry można znaleźć na stronie Stowarzyszenia  https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Form  oraz w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/830644567829355

Stowarzyszenie Form Różnych

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz