Złote Krzyże Zasługi dla personelu Szpitala w Łańcucie

  We wtorek 29 czerwca br. w Warszawie w Ogrodach Zewnętrznych Pałacu Prezydenckiego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych podczas epidemii wirusa SARS-CoV-2. W gronie wyróżnionych znalazło się 7 pracowników Powiatowego Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie. Centrum Medyczne w Łańcucie jako jedyne w województwie podkarpackim wiosną 2020 r. zostało wyznaczone przez wojewodę na szpital jednoimienny a od jesieni tego roku pełniło zadania szpitala koordynującego działania związane ze zwalczaniem choroby COVID-19.

Reklama

Za ofiarną pracę, pomoc niesioną pacjentom ciężko chorym na koronawirusa, Złote Krzyże Zasługi z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrali pracownicy łańcuckiej służby zdrowia: dr n. med. Andrzej CIEŚLA, Elżbieta DYRDA, Małgorzata GAWEŁ, Małgorzata KOWANEK, Janusz KUŹNIAR, lek. med. Andrzej MAKARA i Stanisława STĘPNIAK.

  Szczęśliwa siódemka reprezentuje ponad 700 pracowników „Centrum Medycznego w Łańcucie” sp. z o.o., którzy z narażeniem zdrowia i życia nieśli pomoc oraz nadal pomagają ciężko chorym pacjentom zakażonym wirusem SARS-CoV-2. Wyróżnieni to jeden procent załogi, którzy jako jedni z pierwszych podjęli walkę z koronawirusem, pracując na dwóch szpitalnych oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym. W tym gronie znaleźli się: dwóch lekarzy kierowników szpitalnych oddziałów, dwie pielęgniarki oddziałowe, opiekunka medyczna, dezynfektor oraz inspektor ds. bhp i ppoż.

  W minionym roku, także na wniosek Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Prezydent RP Andrzej Duda przyznał pośmiertnie Złoty Krzyż Zasługi dla Barbary RYZNAR – Naczelnej Pielęgniarki Szpitala w Łańcucie oraz Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością. Odznaczenie to odbierze najbliższa rodzina podczas tegorocznych uroczystości związanych z Dniami Powiatu Łańcuckiego. Przypomnijmy, że z uwagi na stan epidemii i wprowadzone obostrzenia, przez blisko rok od przyznania odznaczeń państwowych nie można było zorganizować bezpiecznie uroczystości, by podziękować pracownikom łańcuckiej służby zdrowia.

Oprac. ROBERT  KOCHMAN

Fot. GRZEGORZ  JAKUBOWSKI  KPRP
 

Post Author: Adam Kunysz