Z Łańcuta – na Jasną Górę

   125 pielgrzymów w wieku od 5- i 10- do ponad 80 lat  bierze udział w XX Powiatowej Pielgrzymce Rowerowej  z Łańcuta na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczęła się dzisiaj, 25. bm. mszą świętą o godz. 7.30 w Kościele Parafialnym św. Michała Archanioła.  Patronat nad pielgrzymką, jak co roku objął starosta łańcucki Adam Krzysztoń, który po raz siedemnasty  uczestniczy w pielgrzymowaniu na rowerze.

Reklama

  W ciągu pięciu dni pielgrzymi w żółtych koszulkach z herbem Powiatu Łańcuckiego pokonają trasę około 360 km. Odwiedzą oni na pątniczym szlaku takie miejsca kultu religijnego jak: Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Sanktuarium Matki Bożej z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, zabytkowy drewniany kościółek pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach, średniowieczną Kolegiatę w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek.

  W czwartek 29 lipca br. o godz. 17.30 w Bazylice Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będzie sprawowana Msza Święta przez księdza Albina Pawłowskiego MS ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kobylance, który pełni obowiązki kapelana pielgrzymki i będzie ponosić trudy rowerowego pielgrzymowania. Będzie to aktywny wypoczynek, w każdym dniu będzie sprawował Eucharystię i służył opieką duchową. Poprowadzi rekolekcje w drodze pod hasłem: „CZAS to MIŁOŚĆ”.

Fot. ADAM KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz