Wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Niny Zielińskiej-Krudysz

  Do 3. października br. w galerii oraz holu Miejskiego Domu Kultury można obejrzeć prace  Niny Zielińskiej-Krudysz. W miniony piątek odbył się wernisaż wystawy jej prac malarskich i fotografii, które powstały w  ostatnich dwóch latach.

Reklama

   Artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni prof. T.G. Wiktora. Ukończyła także studia podyplomowe w Akademii Dziedzictwa przy Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie – kierunek  “Zarządzanie kulturą i promocja dziedzictwa”.

   Dorobek artystyczny Niny Zielińskiej-Krudysz jest imponujący. Jej obrazy eksponowane były na kilkudziesięciu wystawach w galeriach wielu miast w Polsce. Jest m.in laureatką nagrody specjalnej dyrektora BWA w Rzeszowie na Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat “Srebrny Czworokąt” za obraz pt. “Silence” oraz laureatką I Konkursu Miniatury “W krainie Industrii” za obraz “Powidoki z Guido II”.

   Ostatnio jej pasją stała się także fotografia. Podróżując rowerem po drogach i bezdrożach Łańcuta i okolic, zabiera zawsze ze sobą aparat fotograficzny, by utrwalić ciekawe miejsca do których tylko w ten sposób można dotrzeć. Efekty tych rowerowych wypraw można podziwiać na kilkudziesięciu fotografiach w holu MDK .

   Na co dzień artystka pracuje  jako instruktor w Filii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie-Podzwierzyńcu.  Pod jej okiem doskonalą także swoje umiejętności członkowie  grupy malarskiej Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

   W piątkowym wernisażu wzięło udział liczne grono przyjaciół i znajomych autorki z gospodarzem Galerii – dyrektorem MDK Andrzejem Piechowskim. Były jak zawsze przy tego typu wydarzeniach kwiaty i liczne gratulacje.

Tekst i zdjęcia: ADAM  KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz