Duże zainteresowanie warsztatami ceramiki

Pracownia  ceramiki to miejsce, gdzie pasja do projektowania łączy się ze sztuką tworzenia pięknych i niepowtarzalnych wyrobów z gliny. Dlatego też nazwaliśmy naszą pracownię Pracownią Ceramiki Artystycznej.

Ogłoszenie naboru na warsztaty ceramiczne  przeszło nasze oczekiwania, zgłosiło się bardzo dużo osób w różnym wieku, gościliśmy w pracowni uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rakszawie, dzieci z Przedszkola „Nutka” w Łańcucie, powstały grupy: dzieci w wieku 2-10 lat, młodzieży, dorosłych, rodzin; nie licząc seniorów ze Stowarzyszenia LX+, działającego przy MDK oraz Świetlicy MDK na Przedmieściu, którzy cyklicznie raz w tygodniu uczestniczą w warsztatach.

Reklama

Powstałe na warsztatach prace przeszły cały cykl tworzenia od formowania gliny; wałkiem, wałeczkami, rzeźbienie, toczenie na kole przez suszenie, wykańczanie-czyszczenie, do malowania specjalnymi farbami tzw. angobami aż po ostatni proces – wypalania.  Powstały prace płaskie i przestrzenne, wypalanie odbywało się w zakładzie państwa Plizgów w Medyni.

Planuje się jeszcze w tym roku organizację wystawy prac powstałych na warsztatach ceramicznych.

ZOFIA  FOŁTA

Fot. KRZYSZTOF  PIECHOWSKI

 

Post Author: Adam Kunysz