Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek na drodze

Wysoki mandat, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy – to konsekwencje, jakie wczoraj poniósł kierujący fordem, który na terenie Łańcuta jechał z prędkością 104 km/h. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Nadmierna prędkość – to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego łańcuckiej komendy systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu. 

Reklama

Wczoraj po godz. 22, funkcjonariusze łańcuckiej drogówki, na drodze krajowej nr 94 w Łańcucie zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi. 23-letni mieszkaniec Łańcuta, ul. Piłsudskiego jechał z prędkością 104 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

22-latek nie był jedynym kierowcą, który za przekroczenie prędkości został wczoraj ukarany wysokim mandatem karnym. Po godz. 7 rano, w miejscowości Smolarzy, policjanci zatrzymali 24-letnią mieszkankę gminy Białobrzegi. Młoda kobieta, kierując toyotą, przekroczyła dopuszczalną prędkość o ponad 40 km. 24-latka została ukarana zgodnie z taryfiakatorem 8 punktami karnymi i mandatem w wysokości 1000 zł.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h grozi, nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy również śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz