Żywność, środki do dezynfekcji i maseczki dla Koła Towarzystwa Przyjaciół Brata Alberta w Łańcucie

Wczoraj, 13. stycznia br.,  korzystając z transportu przedsiębiorstwa Bimex-Boellhoff Sp.z o.o., Koło Towarzystwa Przyjaciół Brata Alberta w Łańcucie odebrało z magazynu w Kielcach pokaźną ilość ilość środków dezynfekujących, maseczek i żywności.
 
Podczas spotkania Prezesów kół odbytego w Częstochowie w ub. roku ustalono między innymi o kontynuowaniu pomocy materialnej pozyskanej z rezerw materiałowych Państwa. W tej sprawie Zarząd Główny TPBA współpracuje z Prezesem Rady Ministrów za pośrednictwem Ministerstwa Rodziny i Spraw Społecznych.
 
Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o przeznaczeniu  kilkuset ton rezerw państwowych  dla potrzebujących. Jednym z beneficjentów tej pomocy jest Towarzystwo Pomocy Brata Alberta.  Zarząd Główny Towarzystwa we Wrocławiu postanowił część pozyskanych środków przeznaczyć dla łańcuckiego Koła. Odebrana wczoraj żywność, środki dezynfekujące i maseczki trafią do  najbardziej potrzebującym w okresie zimowym i wciąż trwającej pandemii.
 
W imieniu Zarządu Koła TPBA w Łańcucie  składamy podziękowania decydentom na szczeblu Rządu, Zarządowi Głównemu TPBA we Wrocławiu.
 
Z Albertyńskimi Podziękowaniami w imieniu Zarządu Koła Łańcut.
 
ROMAN  BIJAK
Prezes Zarządu

Post Author: Adam Kunysz