Zielony Łańcut TYDZIEŃ DLA ZIEMI

Jako, że wszyscy żyjemy w XXI w. i zdajemy sobie sprawę z różnych zagrożeń związanych z funkcjonowaniem w obecnych czasach, nie raz słyszeliśmy jak dużym zagrożeniem dla całej ludzkości jest przybliżająca się do nas katastrofa klimatyczna.

Reklama

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi MIASTO ŁAŃCUT, przybliży Wam trochę ideę bycia eko!

We współpracy z TV Łańcut/ Łańcut News organizowane jest kolejne wydarzenie z cyklu “Zielony Łańcut”, a będzie to “Tydzień dla Ziemi”.

Podczas tygodnia 19.04-23.04. 2022 odbędzie się szereg niezwykle ciekawych wydarzeń ekologicznych:

19.04.2022- Roślinna wymianka wraz z prezentacją nt. Pielęgnacji roślin domowych, przeprowadzoną przez twórców Maj Plants – 18:00, MDK Filia Podzwierzyniec

 Jeśli masz w domu dużo roślin i chciał(a)byś wymienić je na coś nowego; jeśli nie masz w domu roślin i dopiero chcesz zacząć roślinną przygodę; jeśli podobają Ci się rośliny, a nie znasz się na ich pielęgnacji- to wydarzenie zdecydowanie jest dla Ciebie!

Podczas naszego spotkania nie tylko wymienimy się roślinami, ale również dzięki “Maj Plants” poznamy tajniki pielęgnacji roślin domowych. Nie każdy uczestnik musi mieć rośliny na wymianę!

Zapisy na to wydarzenie znajdziesz tutaj Roślinna wymianka.

Pamiętaj, żeby przynosić rośliny w dobrym stanie, zdrowe oraz z popisaną nazwą gatunku na doniczce.

 20.04.2022- Odzieżowa wymianka wraz z prelekcją o modzie oraz konsultacjami modowymi przeprowadzona przez stylistkę Katarzynę Ciąpałę – 18:00, Hol MDK Łańcut

 Jeśli masz w domu niepotrzebne ubrania, jeśli chcesz nadać charakter swoim stylizacjom, jeśli chcesz zobaczyć jak ciekawie można wystylizować ubrania z drugiego obiegu- to wydarzenie zdecydowanie jest dla Ciebie!

Podczas spotkania będzie okazja nie tylko zdobyć nowe, odzieżowe “perełki”, ale również dowiedzieć się, dlaczego nie kupowanie nowych ubrań ma duży wpływ na środowisko. Dodatkowo stylistka pokaże Ci jak dobierać odpowiednie ubrania by uzyskać modny wygląd.

Zapisy na to wydarzenie znajdziesz tutaj Wymiana odzieżowa.

Pamiętaj, żeby przyniesione przez Ciebie ubrania były czyste i w dobrym stanie. Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie wydarzenia.

 21.04.2022 – Warsztaty zero waste wraz z prelekcją przeprowadzone przez FORMAT-KĘ. – 18:00, Sala widowiskowa MDK

 Jeśli lubisz tworzyć “coś z niczego”, jeśli chcesz nauczyć się dawać ponowne życie materiałom, ale nie wiesz jak, jeśli chcesz spróbować w praktyce czym jest zero waste- to wydarzenie zdecydowanie jest dla Ciebie!

Podczas spotkania posłuchamy nie tylko o tym jak wiele niewykorzystywanych materiałów produkujemy, ale również zobaczymy jak w praktyce tworzyć nowe przedmioty z potencjalnych “śmieci”. Przez cały ten proces przeprowadzi nas FORMAT-KA, która od wielu lat praktykuje w swojej codzienności działania zero waste.

Zapisy na to wydarzenie znajdziesz tutaj Warsztaty zero waste

22.04.2022 – Sprzątanie terenów Dębnika wraz z uczniami SP4, 10:00, przy skrzyżowaniu ul. Dębik i ul. Zwierzyniec + Rozdawanie nasion łąk kwietnych na terenie miasta

 23.04.2022 – Sprzątanie Bażantarni, wejście od ul. Partyzantów, 10:00

Podczas całego tygodnia uczestnicy wydarzeń będą otrzymywać nasiona łąk kwietnych!

Mamy nadzieję, że chętnie weźmiecie udział w Łańcuckim Tygodniu dla Ziemi, a na jego zakończenie będziecie bogatsi nie tylko o nową wiedzę i umiejętności, ale również ciekawe znajomości!

 

Post Author: Adam Kunysz