Zakończyły się tegoroczne Dni Miasta Łańcuta

W minioną niedzielę, 26. bm. zakończyły się tegoroczne Dni Miasta Łańcuta. W imprezach przygotowanych przez organizatorów – Miasto Łańcut, Miejski Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wzięło udział kilka tysięcy osób, które miały do wyboru wiele ciekawych imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych.

Reklama

Trzydniowe wydarzenie otworzył w piątkowe popołudnie burmistrz miasta Rafał Kumek, w towarzystwie przedstawicieli współpracujących z Łańcutem miast partnerskich: Lewoczy, HGumania, Balmazujvarosy i Baktalorandhazy.

W pierwszym dniu wydarzenia, przed publicznością zgromadzoną na łańcuckim Rynku, zaprezentowały się miejscowe zespoły artystyczne, m.in: ZPiT Łańcut – Seniorzy, Iskierka, Ekrol, Rytm oraz soliści – Marcelina Gamracy, Aleksandra Bożek, Julia Łebkowska, Tosia Szyler, Zuzanna Cynk. Zofia Posiak oraz Oskar Kumek.

Przez cały dzień dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, a wieczorem odbyła się dyskoteka pod gwiazdami prowadzona przez DJ TEAM.

W sobotę – jak było do przewidzenia – już od wczesnych godzin popołudniowych na łańcuckim Rynku zgromadziło się kilkaset osób, które oklaskiwały występy gwiazd tegorocznej imprezy –  zespołów Fast&future i Łzy, a na wieczornym koncercie Kamila Bednarka było – według organizatorów – kilka tysięcy fanów artysty.

Niedziela upłynęła pod znakiem imprez sportowo-rekreacyjnych na Basenie Otwartym i w Lesie Komunalnym Bażantarnia.

Tekst i zdjęcia: ADAM KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz