Odznaczenia dla zaangażowanych w działalność Koła 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie

W dniach 4-5 sierpnia 2022 r. w Świętoszowie obchodzono uroczyście Święto 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka. 

Reklama

Samorząd Powiatu Łańcuckiego reprezentowała wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, która wręczyła  por. Hubertowi Hyjkowi oraz plut. Arturowi Dobrzańskiemu odznaczenia Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, przyznane za zaangażowanie w działalność Koła 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie oraz za kultywowanie pamięci o żołnierzach walczących o niepodległość naszej Ojczyzny.

W swym wystąpieniu wicestarosta łańcucki podziękowała żołnierzom 10 BKP za pełną wyzwań służbę, życząc zdrowia i żołnierskiego szczęścia, sukcesów, a także realizacji wszelkich planów i zamierzeń w życiu osobistym, by trud i wyrzeczenia będące wkładem w nasze wspólne bezpieczeństwo, stawały się źródłem dumy oraz motywacją do dalszego wysiłku, a służba Ojczyźnie przynosiła codzienne zadowolenie i zasłużone uznanie. Złożyła również wiązankę kwiatów przy pomniku żołnierzy 10 BKP poległych w trakcie misji poza granicami kraju.

Powiat Łańcucki

Post Author: Adam Kunysz