“Konie światłem malowane” – wystawa fotografii Elżbiety Kaliszewskiej

Rzeszowskie Piwnice serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy Elżbiety Kaliszewskiej pt. “Konie światłem malowane” w dniu 1 sierpnia 2023 o godz. 18:00. Autorka fotografuje od dawna, a ta życiowa pasja wywodzi się z ponad stuletnich tradycji rodzinnych w tym zawodzie. Prababcia i pradziadek Kaliszewskiej – Leopoldyna i Edward Janusz prowadzili od 1886 roku swój zakład fotograficzny w Rzeszowie. Fotografkami w rodzinnym zakładzie były również babcia Pani Elżbiety oraz jej mama, było więc oczywiste, że ona również pójdzie w ich ślady.

Reklama

Na wystawie prezentowanej w Rzeszowskich Piwnicach będzie można zobaczyć fotografie będące zapisem końskiego życia i ich świata. Uwiecznione momenty codziennego dnia imponują znajomością końskiej natury, a przede wszystkim warsztatem. Jej prace cechuje wnikliwa obserwacja koni i wiedza o ich zwyczajach.

Wernisaż i spotkanie z autorką Elżbietą Kaliszewską odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 1.08.2023 o godzinie 18:00

Termin wystawy: 1.08 – 13.08.2023

Miejsce: Rzeszowskie Piwnice

Wydarzenie FB: https://fb.me/e/1k5YiY0WL

Elżbieta Kaliszewska – miłośniczka koni i jeździectwa, z wykształcenia biolog, absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, doktor nauk technicznych, fotografik, zasłużony działacz kultury. Członkini dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików  i Twórców Audiowizualnych i współzałożycielem światowego Stowarzyszenia Artystów Fotografików  i Twórców Audiowizualnych. Zdjęcia jej autorstwa publikowane były w wydawnictwach albumowych, książkach, kalendarzach oraz krajowych i zagranicznych czasopismach związanych z jeździectwem i hodowlą koni. Na swoim koncie ma udział i trofea w międzynarodowych konkursach min. Złoty medal na 61. Międzynarodowym Salonie Fotografii w Tokio, kilkanaście wystaw autorskich w kraju i zbiorowych za granicą.

inf. pras.

Post Author: Adam Kunysz