Spotkanie z policyjnym technikiem

Policyjny technik odwiedził uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie. Spotkanie z funkcjonariuszem Zespołu Techniki Kryminalistycznej było kolejnym krokiem w kierunku ich przyszłej, być może policyjnej kariery.

Podczas poniedziałkowego spotkania, licealiści z klasy o profilu policyjnym mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policyjnego technika, zapoznania się ze specyfiką jego służby i uzyskania praktycznych informacji przydatnych w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Reklama

Spotkanie z uczniami poprowadził st. asp. Piotr Gądek – policjant Zespołu Techniki Kryminalistycznej łańcuckiej komendy. Na wstępie funkcjonariusz zapoznał uczniów ze specyfiką pracy policyjnego technika i jego rolą w wykrywaniu sprawców przestępstw. Młodzież z zaciekawieniem słuchała o śladach kryminalistycznych, ich rodzajach i sposobach ich zabezpieczania. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy przeprowadzić oględziny miejsca zdarzenia, aby nie dopuścić do zniszczenia czy zanieczyszczenia śladów. 

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Uczniowie mogli zobaczyć, jak w praktyce zabezpiecza się ślady obuwia czy pozostawione na miejscu przestępstwa odciski palców. Podczas pokazu, funkcjonariusz omawiał również podstawowe wyposażenie policyjnego technika, w tym narzędzia służące do zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Na pamiątkę, chętni uczniowie otrzymali odbitki swoich linii papilarnych.

KPP Łańcut

Zdjęcia: KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz