Rowerami na Jasną Górę

Ponad 140 osób uczestniczy w XVI Powiatowej Pielgrzymce Rowerowej z Łańcuta na Jasną Górę. Dzisiaj w ich intencji przy ołtarzu polowym Kościoła Parafialnego św. Stanisława odprawiona została msza święta, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Kocór. Po mszy i błogosławieństwie, pątnicy na rowerach wyruszyli w kierunku Częstochowy. Będą mieli do pokonania w ciągu pięciu dni trasę liczącą ok. 360 kilometrów. Każdego dnia przejadą zatem ok. 60 – 80 kilometrów w różnych warunkach pogodowych, w słońcu i a być może i w deszczu, ale jak zgodnie twierdzą – dadzą radę. Są wśród nich tacy, którzy na ten pątniczy szlak wyruszają niemal co roku. Należy do nich m. in. starosta łańcucki Adam Krzysztoń, który objął patronat nad rowerową pielgrzymką.

Reklama

– Jadę już po raz drugi – mówi Zbigniew Frączek z Łańcuta. – W ub. roku wybrałem się po raz pierwszy. Było wspaniale, chociaż pod koniec czułem w nogach ten długi dystans. Teraz jestem kondycyjnie lepiej przygotowany i myślę, że będzie łatwiej.

W drodze na Jasną Górę pielgrzymi na rowerach odwiedzą kilka miejsc kultu religijnego. Pierwszym z nich będzie niedaleki Cmolas, gdzie znajduje się Sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Kapelanem i opiekunem duchowym łańcuckiej pielgrzymki jest ks.Rafał Borcz – wikary łańcuckiej Fary, który w najbliższy czwartek wieczorem, po dotarciu wraz z pielgrzymami na Jasną Górę, odprawi w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej mszę świętą. Nazajutrz uczestnicy pielgrzymki powrócą autokarami do Łańcuta, ale tak jak co roku, będą też tacy, którzy w drogę powrotną udadzą się na rowerach.

Organizatorem pielgrzymki jest Mariusz Sroczyk z Krzemienicy, wspierany przez Edwarda Krauza organizatora czternastu dotychczasowych pielgrzymek.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: maciej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.